Prohlížíte si archívní verzi našich stránek. 

 Navštivte také náš nový e-shop

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 49 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-49 |

Ondřej Cink sedmý v závodě světového poháru v Offenburgu


Jezdec brněnského Merida Biking Teamu vybojoval ve třetím závodě světového poháru v kategorii U23 povedené sedmé místo. Dařilo se však také dalším českým mladíkům na Meridách.
Ondřeji Cinkovi se závod v Offenburgu povedl. Neustále se pohyboval kolem čela závodu, chvíli dokonce jel na úplné špici 112ti závodníků kategorie U23. Nakonec s minimálním odstupem na vítězte projel cílem na sedmém místě.
"Spokojený jsem hodně, mohl jsem ještě trochu líp odstartovat. Na špici jsem se dostal až ve druhém kole. Občas se mi zdálo, že na ně i mám. Zdolali mě v posledním kole. Cukli mě ve sjezdu, tam jsem ztrácel," popsal "Cimbál" po dojezdu reportérům MTBS.cz. Cink se už těší na domácí prostředí a spoustu fanoušků při předposledním závodu světového poháru v Novém Městě na Moravě. "Bude to asi hodně velký, doufám, že něco zajedu," vyjádřil své přání Ondřej, čerstvě patnáctý muž žebříčku světového seriálu U23.
Dobře vyšel závod také bikerským nadějím. Nikola Hlubinková a Radim Kovář z týmu Moravec Merida Czech MTB, který se soustředí na práci z mládeží, se v juniorské kategorii umístnili v první dvacítce kvalitně obsazeného závodu.
Kompletní reportáž ze závodu kategorie U23 a juniorů najdete na MTBS.cz

více...

Hodnocení Meridy One Forty v nezávislém testu? Silná zbraň do těžkého terénu!


Specializovaný server MTBS.cz podrobil náročnému testu Meridu One Forty 3000-D. Celoodpružený all-mountain bike si v těžkém terénu vedl skvěle a vysloužil si výborné hodnocení.
Výsledek testu odborní redaktoři serveru MTBS.cz shrnuli v závěrečném hodnocení:
Jízda na One-Forty není nijak nevyvážená. Kolo se chová přesně tak, jak od něj očekáváte. Chcete agresivní jízdu? Jak je libo! Chcete poklidně kličkovat mezi kameny a pařezy? Klidně! Vaše One-Forty se vám plně přizpůsobí, je to univerzální služka pro všechno. Navíc s takřka nepřebernými možnostmi nastavení. Začít můžete změnou tlaku v pružících jednotkách, což je oblast s potenciálem nekonečného laborování. Vzpřímenější posed získáte změnou režimu vidlice na 140 mm zdvih. I sedlo lze díky teleskopické sedlovce snížit či zvýšit aniž byste museli sesedat. Jednoduše páčkou z řidítek.
Merida One-Forty 3000-D je silnou zbraní pro ty, kdo hledají kolo pro těžký terén. Svými vlastnostmi tento celoodpružený stroj relativizuje hmotnost, protože se vůbec nechová jako třináctiapůlkilové kolo. Velmi dobře stoupá do kopce, vyniká snadnou ovladatelností a ve sjezdech nabídne nečekaně vysokou úroveň stability. Svým způsobem je tedy One-Forty univerzálem, v jehož sedle si užijete celodenní výlety v terénu se vším všudy.

Přečtete si celý test, prohlédněte si videotest kola, vyberte si kolo Merida One-Forty přesně pro Vás....

více...

Nový Cannondale SuperSix Evo přichází


Přichází nový SuperSix EVO. Silnička s váhou rámu 695 gramů a celé kolo v nejvyšší výbavě 4,9 kilo!
SuperSix je v nabídce Cannondale již od roku 2006, a jeho nejnovější modelová řada s označením EVO je výsledkem dva a půl roku trvajícího projektu. Asi není žádným překvapením, že se Cannondale snažil dosáhnout obvyklých cílů: maximální tuhost při zachování nízké hmotnosti a snížení aerodynamického odporu. A výsledky opravdu stojí za to. Cannondale stvořil nejlehčí kolo na trhu. Hmotnost nového rámu SuperSix EVO je 695 gramů. Cannondale ale ve skutečnosti vyvinul rám, který váží pouhých 630 gramů, ale jeho výroba se ukázala jako neekonomická.

více...

Soutěž o 5 víkendových cyklo-pobytů pro 2 osoby


Aktivuj si pojištění kola MERIDA proti odcizení a vyhraj jeden z 5 víkendových cyklo-pobytů pro 2 osoby v regionu Dolní Rakousko! Pobyt pro 2 osoby zahrnuje 2 (nebo 3) noci v 3* hotelu nebo na soukromí se snídaní včetně programu dle ponuky! Soutěže se může zúčastnit každý kdo již provedl nebo nejpozději do 15.7. 2011 provede úplnou úspešnou registraci pojištění zakoupeného nového jízdního kola MERIDA proti odcizení na stránkách www.merida-bike.cz a vyplní níže uvedený registrační formulář soutěže. Soutěž probíhá v období od 1.5. do 15.7. 2011. Tak neváhejte. Vyhrajte dny oddechu v Rakousku!
Registrace do soutěže.

více...

Historie Cannondale


Cannondale Fulcrum Cannondale patří nesmazatelně do historie horských kol. Podívejte se na archivní kousky Douga Daltona spolu s jeho popisem, který vyšel na americkém serveru VitalMtb.com
Prní část Kola Fulcrum, 1998-2000, druhá část kola Gemini.

více...

Hodnocení Meridy One Forty v nezávislém testu? Silná zbraň do těžkého terénu


Merida One Forty Specializovaný server MTBS.cz podrobil náročnému testu Meridu One Forty 3000-D. Celoodpružený all-mountain bike si v těžkém terénu vedl skvěle a vysloužil si výborné hodnocení.
Výsledek testu odborní redaktoři serveru MTBS.cz shrnuli v závěrečném hodnocení:
Jízda na One-Forty není nijak nevyvážená. Kolo se chová přesně tak, jak od něj očekáváte. Chcete agresivní jízdu? Jak je libo! Chcete poklidně kličkovat mezi kameny a pařezy? Klidně! Vaše One-Forty se vám plně přizpůsobí, je to univerzální služka pro všechno. Navíc s takřka nepřebernými možnostmi nastavení. Začít můžete změnou tlaku v pružících jednotkách, což je oblast s potenciálem nekonečného laborování. Vzpřímenější posed získáte změnou režimu vidlice na 140 mm zdvih. I sedlo lze díky teleskopické sedlovce snížit či zvýšit aniž byste museli sesedat. Jednoduše páčkou z řidítek.
Merida One-Forty 3000-D je silnou zbraní pro ty, kdo hledají kolo pro těžký terén. Svými vlastnostmi tento celoodpružený stroj relativizuje hmotnost, protože se vůbec nechová jako třináctiapůlkilové kolo. Velmi dobře stoupá do kopce, vyniká snadnou ovladatelností a ve sjezdech nabídne nečekaně vysokou úroveň stability. Svým způsobem je tedy One-Forty univerzálem, v jehož sedle si užijete celodenní výlety v terénu se vším všudy.

Více v pokračování článku....

více...

Bezdušové pláště GEAX T N T


Bezdušové pláště GEAX T N T Bezdušové pláště jsou na trhu již více než 10 let. Tento patent plášťů především pro MTB kola se mezinárodně označuje jako UST nebo TUBELESS. GEAX však zdokonalil technologii bezdušových plášťů a patentoval ji pod názvem Tube No Tube TNT.
Podstatou bezdušového systému je přesně vyrobená patka pláště, aby dokonale zapadla a těsnila v bezdušovém ráfku. V ráfku musí být bezdušový ventilek a ráfek musí být samozřejmě také v normě pro bezdušové pláště UST - TUBELESS. Těsnost pláště je zajištěna speciální butylovou vrstvou, která je nanesená na vnitřní stěně pláště. Tím je zajištěná celková těsnost. Bezdušové pláště mají mnoho výhod, ale také některé nevýhody. Výhodou je minimální náchylnost proti defektům. Nejvíce defektů je způsobené proražením, píchnutím nebo procvaknutím duše. Tím, že UST plášť duši nemá, je pravděpodobnost defektu opravdu minimální. Další výhodou je vyšší komfort a odpružení za jízdy, dosažený nižším tlakem v bezdušové pneumatice. Ty se hustí na tlak o jednu atmosféru i více nižší než běžné pláště s duší. Běžný tlak v přední bezdušové pneu je okolo 1,7-1,9 ATM a v zadní 1,9-2,2 ATM. Záleží na rozměru pláště ,váze jezdce ,charakteru terénu a způsobu jízdy. Díky nižšímu tlaku se pneumatika více zmáčkne, a tím vznikne širší plocha pro kontakt s terénem. O 14-16% větší než u běžné pneu s duší nahuštěné na 3-4 ATM. Jízda je tak bezpečnější, pláště lépe zabírají, drží v zatáčkách a kolo lépe a spolehlivě brzdí. To jsou přednosti bezdušové pneumatiky. Na druhou stranu je několik nevýhod, které stále některé cyklisty odrazují od bezdušového systému. První nevýhodou je vyšší cena pláště. Ta se pohybuje mezi 850-1100 Kč. Dále je potřeba mít bezdušové ráfky ,nebo celá zapletená kola. I zde je cena o něco vyšší. Další zmiňovanou nevýhodou je údajně náročná montáž. Někteří tvrdí ,že se pláště těžce nasazují, a že na jejich nahuštění je potřeba kompresor. Zde je to ale všechno jenom neznalost jednoduchého postupu jak bezdušové pláště obouvat .
Více v pokračování článku....

více...

Funkční oblečení Craft


Life is sweat
Málokterý výrobce sportovního oblečení se tolik zabývá potem jako my. A jsme na to hrdí. Pot je součástí sportu, sport je součástí našeho života. Zkoumáme naše oblečení v laboratořích, nasloucháme názorům nejnáročnějších sportovců, kteří testují všechny naše novinky při svém tréninku i závodech, diskutujeme o designu i ergonomii sportovního oblečení. Žijeme sportem a přemýšlíme o něm z pohledu sportovního oblečení. Někdy se přitom i pořádně zapotíme… Nechte nás se postarat se o váš pot, vy se pak můžete soustředit jen na svůj sportovní výkon!
Historie švédské firmy Craft je spojena se snahou vytvořit lidskému organismu maximálně příznivé prostředí pro sportovní výkon a aktivní rekreaci. Smyslem funkčního oblečení je omezit nadbytečné pocení, dané nevhodným oblečením při sportu, které vede ke zbytečným ztrátám tekutin a snížení výkonu. Funkční oblečení odvádí pot od pokožky, udržuje organismus v optimální provozní teplotě a zajišťuje komfort i při náročném sportovním výkonu a nepříznivém počasí.
Více v pokračování článku....

více...

Cannondale Scalpel 2011 – Představení


V historii MTB nenajdeme mnoho modelů, jejichž označení se stalo stejně známé a stejně zvučné jako název samotné značky. Jedním z takových je rozhodně Cannondale Scalpel. Pojmenování tohoto stroje podle operačního nástroje pravděpodobně vyvolá u různých lidí různé emoce. Jisté ale je, že mezi zapálenými bikery se snad nenajde jediný, kterému by označení Scalpel neřeklo vůbec nic!
Pro všechny případy, pokud by snad někdo přeci jen na chvíli zaváhal, připomeňme, že se jedná o špičkový závodní XC full, který se do podvědomí mnohých zapsal, vedle řady úspěchů nejen na světovém poháru v XC, také díky jedné technické finese. Je jí víceprvková zadní stavba, která práci hlavního čepu nahrazuje pružností samotné karbonové zadní vidlice. Při troše fantazie by se dalo říct, že toto řešení navazuje a dále rozvíjí myšlenku již prakticky vymizelých softailů (odpružené rámy bez čepů s minimalistickým zdvihem). Scalpel přitom disponuje zdvihem 80 mm, který je pro jeho závodní zaměření dostatečný.
Celý článek....

více...

TREK WORLD RACING: In pursuit video


Team TREK WORLD RACING a jeho sezóna 2010 zachycená v 10ti dílném serálu IN PURSUIT. Podívejte se, jak se závodí ve Světovém poháru a na Mistrovství světa. Cross-Country i downhill - profesionální cross-country závodníci jako Emily Batty, Lukas a Matthias Flückigerovi a sjezdaři Justin Leov, Nicholas Mulally, Tracy Moseley a Andrew Neethling. V devátém díle je zachyceno Mistrovství světa 2010 v Kanadě, kde Trek World Racing Team získal dva tituly.


V pokračování další díly, další videa....

více...

Aaron Gwin přichází do TREK WORLD RACING TEAMU


TREK WORLD RACING TEAM doplní od sezóny 2011 22letá naděje a mistr Spojených států - Aaron Gwin. Bude zde působit po boku mistryně světa Tracy Moseley, juniorského vicemistra světa Neko Mullalyho a Justina Leova. Je to jen důkaz toho, že tým nesází jen na zkušené borce ale dává šanci i mladých jezdcům v jejich cestě na vrchol.
Sjezdové kolo TREK WORLD RACING TEAMU - SESSION 88 DH
Rám v týmovém designu

více...

TREK 8500 - představení modelu 2011


TREK 8500 Dnes vám představíme nejvyšší duralový hardtail od Treku osazený iXTéčkem. Model TREK 8500 se bude v sezóně 2011 nabízet ve dvou barevných variantách - elegantní zlato-černé a dravé bílo-červené. Pro zájemce je určitě lákavá i akční cena na tento model, která činí 49990Kč (běžná cena je 64990Kč). Samostatný rám rám je možné zakoupit za 11990Kč.
Ačkoliv je momentálně patrný jasný trend v použití karbonu a jeho masivním nástupu i do střední třídy biků, zastánci duralu mají stále možnost vybrat si špičkově osazená kola postavená na duralových rámech. Jedním z nich je nejvýše postavený duraláč od Treku model 8500, který vám dnes představíme podrobněji.

pokračování článku na MTBS.cz

Fotogalerie - TREK 8500 gold/black

Specifikace kola

více...

O značce Bontrager


Značka Bontrager je předním výrobcem cyklistických komponentů, doplňků a oblečení. Její zakladatel Keith Bontrager, začínal v Kalifornii s výrobou ocelových rámů, ale později se začal zaměřovat především na doplňky a komponenty kol. V současné době nalezneme jeho špičkové komponenty a zapletená kola na všech modelech značky TREK. Díky velkému úsilí, které je vynakládáno na vývoj a testování všech produktů, si jméno Bontrager získalo pověst nejvyšší kvality. Důkazem toho může být i to, že produkty značky Bontrager používali a používají jezdci jako Lance Armstrong, Andy Schleck nebo Fabian Cancellara.

více...

Factory test - Ninja 3.0


Kdo by neznal tajemného japonského bojovníka, který vždy neslyšně přichází, aby vykonal co nejlépe svou práci, a nepozorován zase mizí v stínu pochybností - byl tady, nebo to byl jen sen? Ano, skutečně tu byl, oslovil tě ve své dokonalosti, zlehka proletěl před zraky užaslých diváků a ty jen s obdivem zíráš za mizejícím strojem v oblaku prachu. Ano, do letošní freeridové sezóny vstoupil nový, dokonalý model řady AGang Ninja, s označením 3.0.
V pokračování článku videorecenze....

více...

Duralová silnička lehčí než karbonová?


Cannondale CAAD 10 Cannondale pro rok 2011 vytvořil unikátní silniční kolo CAAD 10. Duralový rám váží ve velikosti 56 pouhých 1150 gramů. Pojďme se blíže podívat na toto zajímavé kolo.
I přes to, že karbonová kola jsou již v současné době běžným zbožím, jejich nevýhodou vždy bude vyšší pořizovací cena. Vývoj tak neustává ani u tradičních materiálů, jako jsou například duralové směsi. Jelikož poptávka po superlehkých strojích ze strany závodních jezdců, i těch méně zámožných neutichá, značka Cannondale, která je pověstná svou zálibou v trhání hmotnostních rekordů, tak reaguje uvedením na trh nového silničního modelu CAAD 10. Cannondale se povedlo uvést do sériové výroby nejlehčí duralový silniční rám na světě, který je zároveň lehčí než většina karbonových rámů jejích konkurentů.
Pokračování článku....

více...
| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-49 |

Jsme na Facebooku

Ikona Facebook

Záruka 5 let na rám Kellys

Pro poskytnutí prodloužené záruky 5 roků na rám jízdního kola KELLYS stačí zaregistrovat si své kolo. Registraci můžet provést zde.

Jak nastavit tlumiče?

Nevíte jaké je nejlepší nastavení vidlice a tlumiče na vašem kole TREK nebo Gary Fisher? Vyzkoušejte online kalkulátor, stačí vybrat typ kola a zadat vaši hmotnost.

Doživotní záruka na rám TREK

Zaregistrováním kola TREK na této stránce získává první majitel doživotní záruku na rám tohoto kola. Vy nechcete mít doživotní záruku zdarma? Registrujte se zde.

Prodloužená záruka GT

Na kola značky GT můžete mít prodouženou záruku na 36 měsíců. Registrace prodloužené záruky zadarmo zde.

Copyright © 2009-2015 Šilhavý - RAMALA | All Rights Reserved

Design by jf based on Bootstrap | Powered by phpRS