Prohlížíte si archívní verzi našich stránek. 

 Navštivte také náš nový e-shop

Fox odtajnil svůj projekt USD vidlice


Letošní Fox 40 RC2 dostal nové stíráky, díky kterým by měl být chod ještě sametovější, bez zbytečného odporu. To je však něco, co se tohoto prototypu rozhodně netýká. Výhodou up-side-down vidlic je perfektní mazání a nízká neodpružená hmotnost. Vnitřní nohy se zespoda zasouvají do masivních vnějších, tedy vnitřní nohy mají výrazně nižší hmotnost a mohou aktivněji zpracovávat nerovnosti.
Byl to Gee Atherton, který jako první použil prototyp vidlice při závodě (US Open). V té době to už byla několikátá verze, kterou vývojový tým zkoušel. S výkonem kluzáků si dali více práce než s vymýšlením nového tlumiče. Používá tedy stejné nohy jako standardní Fox 40 s Kashimou, ale upnutí osy je jiné. Na fotce je sice standardní 20mm osa, ale z důvodů tuhosti uvažují i o jiných variantách. Tuhost v krutu je u USD vidlic je z důvodu absence můstku kamenem úrazu a spolu s vysokou hmotností důvod jejich odchodu ze scény.
Více na iVelo.cz...Přečteno 3598x

Jsme na Facebooku

Ikona Facebook

Záruka 5 let na rám Kellys

Pro poskytnutí prodloužené záruky 5 roků na rám jízdního kola KELLYS stačí zaregistrovat si své kolo. Registraci můžet provést zde.

Jak nastavit tlumiče?

Nevíte jaké je nejlepší nastavení vidlice a tlumiče na vašem kole TREK nebo Gary Fisher? Vyzkoušejte online kalkulátor, stačí vybrat typ kola a zadat vaši hmotnost.

Doživotní záruka na rám TREK

Zaregistrováním kola TREK na této stránce získává první majitel doživotní záruku na rám tohoto kola. Vy nechcete mít doživotní záruku zdarma? Registrujte se zde.

Prodloužená záruka GT

Na kola značky GT můžete mít prodouženou záruku na 36 měsíců. Registrace prodloužené záruky zadarmo zde.

Copyright © 2009-2015 Šilhavý - RAMALA | All Rights Reserved

Design by jf based on Bootstrap | Powered by phpRS