Prohlížíte si archívní verzi našich stránek. 

 Navštivte také náš nový e-shop

Lapierre - nová značky v kamenné prodejně i na e-shopu


S výrobou kol začal v roce 1946 Gaston Lapierre. I když dnes patří značka Lapierre pod křídla jedničky v prodeji kol na evropském trhu společnost ACCELL GROUP, stále je ve vedení firmy Lapierre ve Francii vnuk zakladatele Gilles Lapierre. V 80. letech se díky tomu, že fy. Lapierre předvídala rozvoj trhu s MTB, dostala mezi vůdce trhu s horskými koly. Díky šíři sortimentu, který zahrnuje téměř všechny kategorie kol, je Lapierre jedničkou na Francouzském trhu v prodeji kol. V současné době se pohybuje roční produkce kol na čísle přesahujícím 90 tisíc.

Lapierre je samozřejmě spojen i se závodním světem. V oblasti silniční cyklistiky je partnerem stáje ProTour Francaise des Jeux, kde se na TdF 2009 umístil v „topten“ Christophe Le Mevel a v roce 2008 ukořistil na TdF pro Lapierre etapové vítězství Sandy Casar Na Vueltě 2009 vyhrál etapu na kole Lapierre Anthony Roux. Na poli MTB, Cedric Ravanel skončil na MS v australské Canbeře šestý, když ho tomu výsledku dovezla novinka na sezonu 2010 celoodpružený závodní rám X-CONTROL 700. Alexis Vuillermoz z Canbery přivezl stříbrnou medaili a navíc se stal národním šampionem v kategorii U23. Mezi největší hvězdy jezdící Lapierre patří 10-ti násobný mistr světa v DH Nicolas Vouilloz.
Z domácích vod výborně reprezentoval na MS v Canbeře Lapierre Jakub Říha, který získal bronzovou medaili ve 4X a Adam Vágner, který ve sjezdu sedlal Lapierre DH920.
Co se samotných kol týká, Lapierre jako jeden z prvních přišel s možností postavit si silniční kolo přímo na míru u výrobce a jeho produkt WEB SERIES nabízí nesčetně možností postavit si silničku podle sebe. Pro sezonu 2010 přišel s kompletně inovovaným rámem nejprodávanější kategorie kol Lapierre – X-CONTROL. Karbon u rámů sestoupil i do „nižších pater“ a objevuje se už u modelu 510. Nový je také celokarbonový rám u řady ZESTY, konkrétně model 714 a 914. Nově se taky objevují vstupní levnější modely u řad ZESTY (214), SPICY (314) a DH (720).
U řady X-CONTROL využívá Lapierre systém FPS2 („VPP po francouzsku“), kde dochází při šlapání tahem řetězu k „zamykání“ zadní stavby. Od sezony 2008 využívá u vyšších zdvihů systém OST (stejně jako u X-CONTROL čtyřčepový závěs), který pomohl značně snížit hmotnost rámů a zlepšil jízdní vlastnosti.
Kola Lapierre najdete v naší kamenné prodejně v Plzni i v e-shopu.


Přečteno 4938x

Jsme na Facebooku

Ikona Facebook

Záruka 5 let na rám Kellys

Pro poskytnutí prodloužené záruky 5 roků na rám jízdního kola KELLYS stačí zaregistrovat si své kolo. Registraci můžet provést zde.

Jak nastavit tlumiče?

Nevíte jaké je nejlepší nastavení vidlice a tlumiče na vašem kole TREK nebo Gary Fisher? Vyzkoušejte online kalkulátor, stačí vybrat typ kola a zadat vaši hmotnost.

Doživotní záruka na rám TREK

Zaregistrováním kola TREK na této stránce získává první majitel doživotní záruku na rám tohoto kola. Vy nechcete mít doživotní záruku zdarma? Registrujte se zde.

Prodloužená záruka GT

Na kola značky GT můžete mít prodouženou záruku na 36 měsíců. Registrace prodloužené záruky zadarmo zde.

Copyright © 2009-2015 Šilhavý - RAMALA | All Rights Reserved

Design by jf based on Bootstrap | Powered by phpRS