Prohlížíte si archívní verzi našich stránek. 

 Navštivte také náš nový e-shop

Nový Cannondale SuperSix Evo přichází


Přichází nový SuperSix EVO. Silnička s váhou rámu 695 gramů a celé kolo v nejvyšší výbavě 4,9 kilo!
SuperSix je v nabídce Cannondale již od roku 2006, a jeho nejnovější modelová řada s označením EVO je výsledkem dva a půl roku trvajícího projektu. Asi není žádným překvapením, že se Cannondale snažil dosáhnout obvyklých cílů: maximální tuhost při zachování nízké hmotnosti a snížení aerodynamického odporu. A výsledky opravdu stojí za to. Cannondale stvořil nejlehčí kolo na trhu. Hmotnost nového rámu SuperSix EVO je 695 gramů. Cannondale ale ve skutečnosti vyvinul rám, který váží pouhých 630 gramů, ale jeho výroba se ukázala jako neekonomická.
Celkem překvapivě Cannondale opustil svou 1,5 palce širokou dolní misku hlavového složení a dal přednost rozměru 1 a čtvrt palce v zájmu snížení čelního odporu kola. Stejný rozměr už použil i na novém duralovém CAAD 10. Aerodynamika je mezi prioritami, ale celková hmotnost stále zůstává parametrem číslo jedna. Proto Cannondale nepoužívá téměř žádné tvarování trubek, ale používá rovné trubky kruhového průřezu. Ty umožňují postavit nejlehčí rám na světě.
Rám je vyroben ze tří sekcí. Horní rámová trubka, spodní rámová trubka a hlava jsou vyrobeny jako jeden kus čili monokok, stejně tak je spojena středová partie se sedlovou trubkou.
Třetí částí jsou dolní a horní vzpěry zadní stavby, které jsou neobvykle také vytvořeny jako jeden kus technologií monokok. V patkách zadního kola nejsou žádné ocelové vložky, ale jsou duté. Tímto konstrukčním řešením se podařilo ušetřit 34 gramů.
Pokračování článku na bikecentrum.cz....


Přečteno 4112x

Jsme na Facebooku

Ikona Facebook

Záruka 5 let na rám Kellys

Pro poskytnutí prodloužené záruky 5 roků na rám jízdního kola KELLYS stačí zaregistrovat si své kolo. Registraci můžet provést zde.

Jak nastavit tlumiče?

Nevíte jaké je nejlepší nastavení vidlice a tlumiče na vašem kole TREK nebo Gary Fisher? Vyzkoušejte online kalkulátor, stačí vybrat typ kola a zadat vaši hmotnost.

Doživotní záruka na rám TREK

Zaregistrováním kola TREK na této stránce získává první majitel doživotní záruku na rám tohoto kola. Vy nechcete mít doživotní záruku zdarma? Registrujte se zde.

Prodloužená záruka GT

Na kola značky GT můžete mít prodouženou záruku na 36 měsíců. Registrace prodloužené záruky zadarmo zde.

Copyright © 2009-2015 Šilhavý - RAMALA | All Rights Reserved

Design by jf based on Bootstrap | Powered by phpRS