Prohlížíte si archívní verzi našich stránek. 

 Navštivte také náš nový e-shop

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 49 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-49 |

Nově v naší prodejně koloběžky pro dospělé a děti


Zažijte úžasný zážitek a opravdovou radost z jízdy na koloběžce od nás.
Věděli jste, že jízda na koloběžce: uvolňuje zatuhlá záda, snižuje výrazným způsobem nadváhu, pomáhá odstranit bolesti zad, zpevňuje boční břišní a boční zádové svalstvo, pomáhá formovat hýžďové svaly a odstraňovat celulitidu….

více...

Jak se vyrábělo vaše kolo?


Pokud máte doma kolo Kellys, možná na videu v pokračování článku uvidíte právě jeho výrobu. ;-)
A možná vás video přesvědčí ke koupi kola této značky. Račte si vybrat.

více...

Hledáte 29“ kolo? Co takhle TREK Remedy 29?


Revoluce TREK 29“ pokračuje. Nově představený model TREK Remedy 29 opět posouvá hranice „devětadvacítek“ a přidává zdvih, který nově činí 140mm. Kategorie kol pro all-mountain a enduro je celosvětově velmi populární, Trek jde s dobou a stále určuje trendy. První modely TREK Remedy 29 jsou již nyní na cestě do ČR.
Vyberte si různé modely Trek.

více...

Jan Škarnitzl vyhrál Pražské schody


Jan Škarnitzl zvítězil v jubilejním 20.ročníku závodu Pražské schody, memoriálu Roberta Bakaláře. Závod, kde startovali dokonce tři olympijští vítězové, řada mistrů světě a kompletní česká špička, opanoval jezdec jabloneckého týmu SRAM RUBENA TREK zcela přesvědčivě. Honza závodí od letošní sezóny nově na kolech americké značky TREK a tato změna mu evidentně prospívá. Pro náročný pražský závod zvolil hardtail TREK Superfly SL a kolo si nemohl vynachálit. Důkazem je i to, že mimo prestižního prvenství získal i sprinterskou prémii o diamant.
I vy můžete jezdit na kole Trek.

více...

Specialized na jarní klasiky připravil nové speciály


Specialized Venge Expert UI2 M2 carbon/charcoal/white 2013Specialized pro letošní jarní klasiky (MILAN - SAN REMO, 17. března; TOUR OF FLANDERS, 31. března; PARIS - ROUBAIX, 7. dubna) připravil tři závodní speciály, které by měly své jezdce dovést k vítězství: Venge, Tarmac a Roubaix.
Přečtěte si více v článku Na klasikách vítězí inovace.

více...

Přečtěte si Cykloservis


Znáte časopis Cykloservis? Jeho tištěnou verzi si můžete zakoupit v naší plzeňské prodejně, ale už teď si můžete stáhnout elektronickou verzi čísla 14/2012 (formát PDF, 3,2 MB).

více...

Fox odtajnil svůj projekt USD vidlice


Letošní Fox 40 RC2 dostal nové stíráky, díky kterým by měl být chod ještě sametovější, bez zbytečného odporu. To je však něco, co se tohoto prototypu rozhodně netýká. Výhodou up-side-down vidlic je perfektní mazání a nízká neodpružená hmotnost. Vnitřní nohy se zespoda zasouvají do masivních vnějších, tedy vnitřní nohy mají výrazně nižší hmotnost a mohou aktivněji zpracovávat nerovnosti.
Byl to Gee Atherton, který jako první použil prototyp vidlice při závodě (US Open). V té době to už byla několikátá verze, kterou vývojový tým zkoušel. S výkonem kluzáků si dali více práce než s vymýšlením nového tlumiče. Používá tedy stejné nohy jako standardní Fox 40 s Kashimou, ale upnutí osy je jiné. Na fotce je sice standardní 20mm osa, ale z důvodů tuhosti uvažují i o jiných variantách. Tuhost v krutu je u USD vidlic je z důvodu absence můstku kamenem úrazu a spolu s vysokou hmotností důvod jejich odchodu ze scény.
Více na iVelo.cz...

více...

Merida testována na Mallorce


Merida testována na Mallorce Na Mallorce málo prší a ještě méně sněží. Na únorových prezentacích Meridy na Mallorce letos sněží poprvé, zato řádně. Jezdili jsme na prototypech One.Sixty připravených pro rok 2013 i devětadvacítkovém fullu Big.Ninety.Nine a na týmových speciálech Ninety.Nine, Big.Nine nebo One.Nine. Zde je malá obrazová ochutnávka, více o nových Meridách 2013 i těch, které ještě možná doznají změny až pro rok následující, najdete zanedlouho zde a posléze včetně jízdních zkušeností v dubnovém Velu.
Více na iVelo.cz....

více...

Merida Bike Vysočina Maraton 2012 - můžete se přihlásit


I letos se koná Světový pohár MTB v Novém Městě na Moravě a už nyní se můžete přihlásit. Pojede se 12. května, start je ve Vysočina aréně (dříve Ski Areál Zlaté Lyže), připraveny jsou tratě 40 a 80 km, cíl na horní stanici lanovky Harusův Kopec (mapa).
Více informací najdete na mtbworldcup.cz, do 16. dubna je také zvýhodněná registrace.

více...

TREK SUPERFLY 100 AL Pro - test


Na letošní dlouhodobý test devětadvacítek jsem se těšil hned dvakrát. Jednou proto, že jsem měl zálusk na etalon kategorie, Trek Superfly 100 Al Pro, podruhé mě zajímalo dlouhodobé soužití s velkými výplety. Se svými 170 cm (to když se narovnám) totiž spadám do výškové kategorie, u níž i řada „poučených teoretiků“ už žádné výhody platformy neshledává. Osobně naopak zastávám názor, že většina výhod je dána samotným průměrem kol a k výšce postavy v přímém vztahu není. Samozřejmě je nutné dobře trefit geometrii, což by ale u kola s podpisem Gary Fishera neměl být problém. Od testu si tak mimo jiné slibuji odpověď na otázku, zda mám pravdu já, nebo skeptici. Pomůže mi na ni odpovědět i stejně vysoký kamarád, který se se mnou na tři týdny prostřídá.
......

více...

MĚSTO NA KOLE - Festival kol i koleček


Město na kole je pestrá přehlídka všeho, co souvisí s trávením volného času v sedle kola, která se na náplavce Rašínova nábřeží uskuteční od pátku 20. do neděle 22. dubna 2012. Třídenní program nabídne mistrovství ČR v minirampě, adrenalinové exhibice nejlepších českých jezdců, northshore dráhu ve výšce 5 metrů, Flatland BMX v kontrastu s cyklistickou akrobacií, zápas v kolové, propracovanou dětskou dráhu, workshopy, na kterých vám profesionálové předají řídítka a mnoho dalšího.

více...

Merida press camp 2012 Mallorca


V polovině února proběhla na Mallorce prezentace Multivan Merida Biking Teamu a novinek značky MERIDA pro rok 2013.
Prezentaci navštívilo více než 300 hostů, z toho 120 novinářů z 22 států. Mezi hlavní novinky pro rok 2013, se kterými se mohli všichni zúčastnění seznámit, patří nová silnička, enduro se zdvihem 160 mm a devětadvacítkový full. Nová silnička se zcela novým karbonovým rámem ponese název Scultura SL a nové enduro se jmenuje One.Sixty VPP, což napovídá použití zadního závěsu systému Virtual Pivot Point. Celoodpružená devětadvacítka vychází z modelu Ninety.Nine se stejně uloženým tlumičem a zdvihem 100mm. Vzhledem k náročnému vývoji a testování bude v roce 2013 připravena jen v hliníkové verzi. Karbonovou verzi budou mít k dispozici pouze jezdci týmu Merida Multivan a s jejím uvedením do výroby se počítá pro rok 2014.
Jak to na Mallorce vypadalo se můžete podívat na youtube.com.

více...

Cannondale Jekyll Carbon 2 - test


Časopis Velo přinesl test Cannondale Jekyll Carbon - a jak se líbil?
OPODSTATNĚNÁ JEKYLLOMÁNIE
Pokud by se hlasovalo o kolo sezony 2011 s největším sexappealem, Cannondale Jekyll by stál na předních místech – přesněji řečeno stál by určitě na podiu. Není to ale jen hezká tvářička, čím krátce po představení pobláznil davy.
Síla znovuzrozeného Jekylla, ikony uložené Cannondalem na několik let k ledu, spočívá nejen v měnitelnosti zdvihu mezi 90 a 150 mm – a spolu s ním i celkového projevu a charakteristiky kola – páčkou na řídítkách, ale také v novém tlumiči Dyad RT 2 a v propracovaném karbonovém rámu.
Srdce a svaly
Srdcem celku je originální tlumič. Dyad RT2 se totiž při pružení roztahuje, nikoliv stlačuje. Při pohledu na něj vás jistě napadne podobnost s řešením Scottu, čemuž není co se pit – stojí za ním ten samý člověk, vývojář Peter Denk, který v běhu času změnil působiště. Za vznikem Dyadu ale je i spolupráce Cannondalu s Foxem.
Dyad disponuje dvěma pozitivními komorami (huštěny jsou společným ventilem) se samostatným útlumem komprese a nezávislým okruhem tlumení u každé z nich a sdílenou komorou negativní. Každá z pozitivních komor tedy má i vlastní plovoucí píst, který separuje vzduch od oleje. Komory spojuje a rozděluje vřetenovitý ventil ovládaný páčkou ze řídítek, který určuje, v kterém modu – Flow či Elevate – bude tlumič pracovat.
V režimu Flow operujícím s plným zdvihem 150 mm jsou pozitivní vzduchové komory spojeny. Kombinace velkého objemu vzniknuvší „jedné“ pozitivní komory a stejně tak nezávisle nastavitelné vzduchové komory negativní má přinést chod podobný ocelové pružině – velmi lineární, citlivý, rychlý v reakci na impulz. Ale to není vše – středové pouzdro míří v tomto modu níže oproti druhému režimu zhruba o centimetr, spolu s ním i těžiště, vidlice se položí (asi o jeden stupeň), což dohromady znamená stabilitu biku ve velkých rychlostech.
Při volbě režimu Elevate vřetenovitý ventil uzavře jednu ze dvou pozitivních komor, zmenší se objem vzduchové pružiny, sníží se zdvih a dosáhne se progresivního projevu pružení. Současně se sníží sag zhruba o 40 %, čímž se opět zvýší pozice středového pouzdra a napřímí vidlice. Jezdec tak zůstává v optimální pozici pro stoupání. Tlumení pracuje v součinnosti s progresivním pružením a limituje nechtěné pohyby systému odpružení v reakci na šlapání.
Nižších a progresivních 90 mm je tedy určeno pro lehký terén a stoupání, plných a lineárních 150 mm pro vše ostatní. Dyad je tedy tlumič, který umí nabídnout dva totálně odlišné, ale přesto plnohodnotné provozní mody.
Pokračování článku na bikecentrum.cz...

více...

Podívejte se na videa s mistrem světa José Hermidou


První video zachycuje zákulisí i průběh čtvrtého závodu světového poháru horských kol v kanadském Mont Sant Anne, ve kterém José Hermida skončil na třetím místě. V následujícím sestřihu vám ukážeme přípravu a průběh závodu v americkém Windhamu.
Videa najdete v pokračování článku...

více...
| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-49 |

Jsme na Facebooku

Ikona Facebook

Záruka 5 let na rám Kellys

Pro poskytnutí prodloužené záruky 5 roků na rám jízdního kola KELLYS stačí zaregistrovat si své kolo. Registraci můžet provést zde.

Jak nastavit tlumiče?

Nevíte jaké je nejlepší nastavení vidlice a tlumiče na vašem kole TREK nebo Gary Fisher? Vyzkoušejte online kalkulátor, stačí vybrat typ kola a zadat vaši hmotnost.

Doživotní záruka na rám TREK

Zaregistrováním kola TREK na této stránce získává první majitel doživotní záruku na rám tohoto kola. Vy nechcete mít doživotní záruku zdarma? Registrujte se zde.

Prodloužená záruka GT

Na kola značky GT můžete mít prodouženou záruku na 36 měsíců. Registrace prodloužené záruky zadarmo zde.

Copyright © 2009-2015 Šilhavý - RAMALA | All Rights Reserved

Design by jf based on Bootstrap | Powered by phpRS