Prohlížíte si archívní verzi našich stránek. 

 Navštivte také náš nový e-shop

AUTHOR historie


AUTHOR historie

AUTHOR představuje evropskou značku pro jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství a sportovní potřeby, jejíž vznik je datován od roku 1993.

Historie Universe Agency

1990 Založena firma Universe Agency

1991 Universe Agency se stala největším dovozcem a distributorem velosoučástek v ČR a SR.

1992 Firma provozuje tři velkoobchody a zakládá samostatnou společnost Universe Slovakia.

1993 Zahájen dovoz horských kol z Asie pod značkou AUTHOR. V tomto roce se stal AUTHOR nejprodávanější značkou českého a slovenského trhu.

....

MTB Team

1994 Založení firmy Universe Agency Hong Kong. Od modelové řady AUTHOR se odděluje kvalitativně vyšší řada AUTHOR Equipe. V tomto roce se poprvé objevují závodní  jezdci MTB teamu AUTHOR Bike.

1995 První rok prodejů kol AUTHOR Equipe v 9 modelech v celkovém množství 3.500 ks umístěných na českém trhu. Připravena unikátní akce AUTHOR RACING PROGRAM (ARP).

1996 Na našem trhu byl realizován prodejjízdní kolo AUTHOR Equipe 14.000 "Equipů" v šestnácti modelech. Došlo k vytvoření přísně regulované distribuční sítě AUTHOR Equipe prostřednictvím distribučních skladů Universe Group. Probíhá druhý ročník ARP. MTB team AUTHOR Expandia Praha má nyní 5 závodníků. Firma mění sídlo a doplňuje kolektiv pracovníků.

1997 Řada AUTHOR Equipe má již 23 modelů horských a krosových kol. Z této kolekce bylo prodáno přes 31.000 ks a z čehož 2/3 na domácím trhu. Dochází k ustálení distribuční sítě AUTHOR Equipe. Pro MTB team AUTHOR Expandia nejúspěšnější sezóna v jeho historii.

Author doplňky

1998 Stabilizuje se prodejní síť AUTHOR, výrazně narůstají prodeje komponentů a doplňků pro jízdní kola. Vzniká ucelená řada doplňků AUTHOR plus.

Jízdní kola Madison

1999 AUTHOR Equipe a vyšší modely od AUTHORA se spojují pod společné a jednotné označení AUTHOR. Nižší řady dospělých jízdních kol jsou nabízeny pod novou značkou MADISON. Poprvé v historii firmy překročily roční tuzemské prodeje hranici 100 000 kol. 1999 byl prvním rokem úspěšných prodejů AUTHOR PLUS dílů a doplňků.

2000 Vzniká sjezdový tým AUTHOR RB ŠKODA AUTO. Příprava prezentace nového loga AUTHOR spojená s kolekcí modelové řady AUTHOR 2001. V programu AUTHOR CLAN zaregistrováno prvních 500 členů.Václav Ježek na jízdním kole Author

2001 Na cyklokrosovém MS 2001 v Táboře získali Petr Dlask a Tomáš Trunschka stříbrnou medaili. Další členové Author týmu se umístili do 10. místa. Filip Polc ze sjezdového týmu Author se stává Mistrem Evropy ve sjezdu horských kol v kategorii Elite. Jeho kolega Michal Maroši zase Mistrem ČR ve sjezdu horských kol v kategorii Elite.

2002 V kolekci modelové řady 2002 přibývá nová skupina kol – Dirt Street Series. Do této skupiny patří trialové modely A-Gang, které jsou konstruovány a designovány ve spolupráci s Jaromírem Spěšným („Spaceman“), trialovým jezdcem světové třídy.

10. kolekce

2003 Značka AUTHOR slaví 10. jubilejní modelovou kolekci. Do sekce Dirt Street Series přibývají nová BMX kola. Vzniká ASL (Author Sport Lady) - koncept tvorby dámských sportovních kol, cyklistických doplňků a oblečení, výhradně určených pro sportovně orientované cyklistky. Byl zrušen sjezdový tým a vzniká nový BMX a 4crossový tým v čele se světovým jezdcem Michalem Prokopem. Dalším nově založeným týmem je triatlonový tým Author Praha. Doposud pořádané cyklomaratony pod hlavičkou Author se spojují v sérii Author Maraton Tour.

2004 Uvolněné místo v cyklokrosovém týmu Author po Jiřím Pospíšilovi zaujmul Radomír Šimůnek ml. Probíhá jarní reklamní billboardová kampaň podpořená reklamou v tisku, společenských magazínech a internetu. V kampani je komunikován slogan AUTHOR Nadstandardni servis.

Author kol

2005 Pokračuje jarní reklamní kampaň (billboardy, tisk, internet) a komunikován je slogan Author kol. Petr Dlask, Václav Ježek a Radomír Šimůnek opustili cyklokrosový tým Author a novým členem je Martin Zlámalík, který se přidal k Martinu Bínovi a Františku Kloučkovi. Author navazuje spolupráci s cyklistickým týmem PSK Whirlpool Hradec Králové, jehož členové se připravují a závodí na silničních kolech Author. František Raboň, největší naděje tohoto týmu, jedoucí na silničním kole Author stává Mistrem Evropy. Vznikají dva nové koncepty freeridových kol Author A-RH a maratonského speciálu ERA. BMX, 4X a DIRT týmoví jezdci se spojují ve společný tým s názvem AUTHOR GANG, ve složení Jaromír „Spaceman“ Spěšný, Damjan Siriški, Petr Kraus (freestyle MTB), Michal Prokop, Lukáš Tamme (4X, BMX), Jan Valenta, David Pánka (freestyle BMX).

Celokarbonová silniční kola

2006 Opět pokračuje jarní reklamní kampaňjízdní kolo Author CA7706 (billboardy, tisk, internet) a komunikován je slogan Author kol. Novinkou v nabídce kol jsou celokarbonová silniční kola CA7706 a CA6606. Stejně jako enduro horské speciály A-Gang d.m. a n.m., které koncepčně a rámově vycházejí z freestylových A-Gang modelů. Author Maraton Tour obsahuje již 8 cyklomaratonů, mezi kterými jsou ty nejznámější (Author Král Šumavy, Nova Author Cup, Author Šela marathon...). Novými členy triatlonového týmu Author jsou Lenka Radová a Jan Čelůstka. Lyžař Lukáš Bauer, který se připravuje na jízdním kole Author, získal při ZOH v Itálii stříbrnou medaili v běhu na lyžích. Jsou spuštěny nové internetové stránky www.author-gang.cz (externí odkaz), které mapují dění kolem Author Gangu (Michal Prokop, Lukáš Tamme, Spaceman, Damjan Siriški, Petr Kraus, Honza Valenta, David Pánka).

2007 Author se zaměřil na vývoj dalších vlastních komponentů, jako jsou představce, řídítka, ráfky a zapletená kola. Spolupráce s libereckou Technickou univerzitou pak přinesla zcela nové pojetí odpružených kol A-Rh a Era a představen byl i XC a maratonský stroj A-ray.

Značka Author končí s cyklokrosovým teamem Author Praha.

2008 Vznikají nové stránky www.author-technologies.cz, které se velmi podrobně věnují popisu a vysvětlování technologií, používaných při vývoji rámů a komponentů.
Celkově má Author pět olympijských závodníků - Benčík, Radová, Prokop, Kaňkovský a Kadlec.
Rozvíjí se karbonový program rámů a příslušenství. Kolo Modus s karbonovým rámem se dá pořídit již pod hranicí třiceti tisíc korun. Firma Author nyní aktivní na 22 trzích, převážně v Evropě.

2009 Nabídka jízdních kol značky Author byla rozšířena o 29" kola Instinct 29 a Traction 29. Do osmnáctičlenného závodního týmu PSK Whirlpool Author vstupují někdejší členové německé ProTour stáje T-Mobile Patrik Sinkewitz a Danilo Hondo. Petr Vabroušek se pravidelně umisťuje na stupních vítězů v triatlonové sérii Ironman.
Přečteno 4780x

Jsme na Facebooku

Ikona Facebook

Záruka 5 let na rám Kellys

Pro poskytnutí prodloužené záruky 5 roků na rám jízdního kola KELLYS stačí zaregistrovat si své kolo. Registraci můžet provést zde.

Jak nastavit tlumiče?

Nevíte jaké je nejlepší nastavení vidlice a tlumiče na vašem kole TREK nebo Gary Fisher? Vyzkoušejte online kalkulátor, stačí vybrat typ kola a zadat vaši hmotnost.

Doživotní záruka na rám TREK

Zaregistrováním kola TREK na této stránce získává první majitel doživotní záruku na rám tohoto kola. Vy nechcete mít doživotní záruku zdarma? Registrujte se zde.

Prodloužená záruka GT

Na kola značky GT můžete mít prodouženou záruku na 36 měsíců. Registrace prodloužené záruky zadarmo zde.

Copyright © 2009-2015 Šilhavý - RAMALA | All Rights Reserved

Design by jf based on Bootstrap | Powered by phpRS