Prohlížíte si archívní verzi našich stránek. 

 Navštivte také náš nový e-shop

O Gary Fisherovi


GARY FISHER
Jednička v horských kolech
Legendární Gary Fisher představuje špičku v oblasti horských kol. Každoročně přináší novinky a posunuje vnímání horské cyklistiky kupředu.
I letos si pro nás připravil skutečné lahůdky:
.....

Nabídka 29“ kol představuje zcela novou řadu Hi Fi 29er, která skloubí výhody velkých kol a koncepce odpružení Hi Fi. U 29“ palcových hardtailů přichází Gary Fisher s první lahůdkou v podobě karbonového rámu Superfly. Celoodpružená řada nabízí také novinku v podobě karbonového rámu Hi Fi Carbon. K lahůdkám patří jistě i správné ingredience – těmi jsou zejména vidlice a tlumiče z dílny FOX. Rozhodně se nezapomnělo na nejmenší, kterým jsou nabízena dětská horská kola ve dvou velikostech a parádních váhách.


01.  29ERS

To co nás zajímá na kole je jeho stabilita, průchodnost terénem, ovladatelnost a rychlost. Všechny tyto vlastnosti v plné míře najdete u modelů, které mají kola 29“. Vize předcháze­jících sezon se naplňuje v realitě nabídky roku 2008. Nabídka 9-ti modelů kol s 29“ plášti nemá mezi ostatními výrobci kol konkurenci.

Všechny modely této řady spojuje jedna zásadní věc a tou je geometrie Genesis G2, zkráceně G2. Jedná se o dnes již klasickou Genesis geometrii, která se vyznačuje delší horní rámovou trubkou a kratším představcem zajišťující větší stabilitu ve výjezdu a sjezdu. Dále pak vidlicí s předsunutým offsetem vidlice, čímž je pozitivně ovlivněna geometrie, která v důsledku zajistí plynulejší průjezd zatáčkou v každé rychlosti.


01.1.  SUPERFLY 29

Prvním kritériem při hodnocení kvality kola je kvalita rámu. Kvalitní rám se vyznačuje pevnos­tí, dobrou geometrií a váhou. Nejlepší model z nabídky 29“ hardtailů zcela bez diskusí splňuje všechny požadavky a pokud jde o váhu – 10,4 kg, jedná se o nejlehčí Fisher rám v historii – nejen mezi 29“ koly, ale mezi všemi koly Fisher – a to s geometrií G2. Superfly – superletec – je tu.

Provedení rámu je elegantní monocoque vycházející z dlouholetých zkušeností zpracování karbonu v koncernu TREK, kam Gary Fisher neodmyslitelně patří. Na zakázku u firmy FOX vyrobená vidlice s offsetem G2 pak zajistí „vychytaný“ průjezd zatáček v každé rychlosti. Asymetrická zadní vidlice zajistí lepší průchodnost zadního kola a užití širších plášťů v případě potřeby.


02.  HIFI

Kolo, které osloví všechny ty, kteří si dokáží jízdu na kole užít. V pohodě na kopec, rychle z kopce. Okamžitá akcelerace. Nekompromisní brzdění. Příznivá váha a skvělá ovladatelnost.

Znalci se shodnou – dokonalost Hi Fi těžko hledá srovnání.

Základem je kvalitní rám s kvalitní geometrií. Rám Hi Fi s G2 geometrii splňuje obě hlavní hlediska. FOX komponenty použité v rámovém setu dotvářejí dokonalost celé koncepce Hi Fi.


02.1.  HIFI PRO CARBON

Zdvih zadní stavby, plynulost chodu zadní stavby a v první řadě váha kola, bylo to co vedlo konstruktéry při tvorbě tohoto karbonového klenotu. Hi Fi Carbon je první celokarbonový rám u Gary Fishera v historii. Váha rámového setu (rám, zadní stavba a tlumič), ve velikosti M (17,5“) je pouhých 2,14 kg, celé kolo pak váží 10,59 kg.

Vše je výsledkem unikátní technologie OCLV použité při zpracování karbonu o měrné hmotnosti 110g/m2. Víme, že máme nejlehčí kolo se zdvihem zadní stavby 5“na trhu. Investovali jsem rádi do vývoje kola, které má ambice být bestsellerem.


03.  GENESISTERS

Genesisters je Garyho jedinečná geometrie Genesis přizpůsobená odlišnostem ženského těla. Jedinečnost Genesis spočívá v zohlednění polohy těla na kole (a tím pohybu těžiště) při všech možných variantách jízdy.

Genesisters kolo je vyvinuto přímo pro ženy . Geometrie rámu vychází z odlišné stavby ženského těla, proto je důležité správně uzpůsobit posed. Rám je tedy kratší, má větší sloping (sklon horní rámové trubky).


04.  HARDTAILS

Proč hardtail, když všechny magazíny jsou prošpikovány informacemi o velikostech zdvihu o optimální křivce pružení a tlumení, a nevíme jakých dalších nej… Odpověď může být různá. Někteří upřednostňují jednoduchost – old school. Někteří chtějí mít MTB kola a je jim jedno co dokáže – hlavně, že jede. Někteří se již vrací z fullů. Na ty všechny Gary myslí a ví co jim nabídnout.

Genesis geometrie je výsledkem zemské gravitace.Gary při jedné z vyjížděk nečekaně přelétl přes řidítka a přitažlivost zemská byla tak silná, že Gary skončil na sádrovně jedné z nemocnic.Vyhodnocení příčin pádu vyústilo v Genesis geometrii, která se vyznačuje delší horní rámovou trubkou. Pohyb těžiště jezdce při jízdě na kole s Genesis geometrií má pak za následek lepší předozadní rovnováhu a tím větší jistotu při jízdě na kole v jakékoliv situaci.

 

05.  DUAL SPORT

V jednoduchosti je síla. Postavili jsme kolo na platformě rámu kol 29“. Každý nepotřebuje překonávat „nepřekonatelné“, každý nemá potřebu vyhrávat závody. Ale každý má potřebu dosáhnou cíle na kole co možná nejsnadněji a nejrychleji. Pro všechny tyto cyklisty je určena řada kol Dual Sport. Lyžař by řekl, běžky a sjezdovky v jednom.

Prověřené rámy hardtailů 29“ se „odtuční“. Na ráfky se obují svižnější pláště. Přidá se šlapací střed s větším počtem zubů a ubere se na zdvihu přední vidlice a obojživelné kolo je tu.


06.  FAST CITY

Fast City je nová řada u Gary Fishera. Je určena, všem těm, kteří jsou zvyklí na kolo jako dopravní prostředek. V Česku bychom mohli říct, kdo měl „Favoritku“ a chce nové kolo, řada Fast City je tu pro něj. Samozřejmě se všemi vymoženostmi, které vývoj kola přinesl.

Vše je otázkou přístupu ke kolu. Gary Fisher při stavbě kol upřednostňuje kvalitu rámu. A tady kvalita navíc i lahodí oku.


07.  TREKING, HYBRID, CROSS

Všechny názvy jsou dobře a všechny přesně vystihují tuto řadu kol. Kola jsou určena na nákupy, cestu do práce, cestu za zábavou. A pokud Vás kamarád přemluví k jízdě v lehkém terénu, tak se tam také neztratíte.

Na kvalitní rám, kvalitní součástky. A máte kolo na celý život.


08.  KIDS’ HARDTAIL

Díváte se na kolo pro svého potomka a kladete si otázku, jestli koupit dětské kolo či rovnou horské kolo? U Gary Fishera máte jistotu, že s jeho značkou kupujete dětské horské kolo se vším všudy a samozřejmě s nízkou váhou.

Tvůrci kol Gary Fisher pro děti se dívají na dítě jako na budoucího jezdce na horském kole. Jako takovému chtějí dítěti nabídnout plný zážitek a tedy mu nabízejí opravdové horské kolo. Technologie a použité materiály jsou shodné s těmi, které jsou používány pro výrobu kol „dospělých“ a jsou zárukou toho, že jízda na kole bude pro dítě zábavou.
Přečteno 2886x

Jsme na Facebooku

Ikona Facebook

Záruka 5 let na rám Kellys

Pro poskytnutí prodloužené záruky 5 roků na rám jízdního kola KELLYS stačí zaregistrovat si své kolo. Registraci můžet provést zde.

Jak nastavit tlumiče?

Nevíte jaké je nejlepší nastavení vidlice a tlumiče na vašem kole TREK nebo Gary Fisher? Vyzkoušejte online kalkulátor, stačí vybrat typ kola a zadat vaši hmotnost.

Doživotní záruka na rám TREK

Zaregistrováním kola TREK na této stránce získává první majitel doživotní záruku na rám tohoto kola. Vy nechcete mít doživotní záruku zdarma? Registrujte se zde.

Prodloužená záruka GT

Na kola značky GT můžete mít prodouženou záruku na 36 měsíců. Registrace prodloužené záruky zadarmo zde.

Copyright © 2009-2015 Šilhavý - RAMALA | All Rights Reserved

Design by jf based on Bootstrap | Powered by phpRS